Aplikacja iYoni pomaga zajść w ciążę oraz zbiera dane do badania nad rakiem piersi

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem u kobiet w Polsce i na Świecie. 1 na 8 kobiet na jakimś etapie swojego życia zachoruje na raka piersi (to statystyka nie straszenie).

Zespół naukowców z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz członkowie Polskiej Ligi Walki z Rakiem postanowili przeprowadzić badanie w wyniku którego chcą określić zależność między terapią hormonalną – na przykład antykoncepcją lub terapią hormonalną przy zapłodnieniu pozaustrojowym – a występowaniem raka piersi.

Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu z Grantów Norweskich jako sposób przeprowadzenia badania wybrali mobilną aplikację iYoni. Pomysłodawcą aplikacji jest prof. Krzysztof Łukaszuk, współtwórca Klinik Leczenia Niepłodności INVICTA.

Aplikacja nie służy oczywiście jedynie kobietom mającym kłopoty z zajściem w ciążę, z pewnością przyda się też osobom, które po prostu chcą być świadome przebiegu swojego cyklu menstruacyjnego i płodności, choćby po to, aby zaplanować zajście w ciążę – mówi prof. Łukaszuk.

Pomóż Naszym naukowcom w zbieraniu danych i wypełnij ankietę już dziś. Dane są zbierane do końca stycznia 2022.

Więcej o aplikacji iYoni